Teisel kohtumisel tutvustati esitluste koostamis keskkonda Nearpod. Nearpod on esitluste ehk presentatsioonide loomis- ja halduskeskkond.
Selleks, et siseneda õpetaja vaatesse on vaja luua endale konto. Samuti saab logida sisse ka kas Gmail'i või Hotmail'i kontoga.
Selleks on erinevaid võimalusi. Kõige lihtsam on tavalise lehe loomine (tekst koos pildiga) või olemasoleva presentatsiooni (PowerPoint faili) üleslaadimine. Aga samuti võib lisada ka video, heli või ainult pildid.
Tegevustest (Add Activity) võib lisada küsimustike, avatud küsimusi ja joonistu võimaluse.
Peale slaidide, küsimuste jms lisamist tuleb teha esitlus avalikuks (punane nupp Publish)
Selleks, et alustada tundi tuleb liikuda oma esiltuste kogu juurde (My Library) ning seal liikudes hiirega avalikuks tehtud esitluse peale valida Live session.
Seejärel antakse kood, mida peab õpilane sisestama (mida ta saab teha kui ta valib nearpod.com lehel I'm a student). Iga uue tunni jaoks genereeritakse uus kood.
Sisestanud tunni koodi ja seejärel ka oma nime saab alustada esitluse näitamisega. Nearpod'i suurimaks eeliseks on võimalus õpetajal jälgide seda, mida kuvatakse õpilasele ehk ainult õpetaja saab vahetada õpilasele kuvatavaid slaide. Siis kui tuleb ette slaid, kus on küsimus näeb õpetaja õpilaste vastuseid ning samuti ka seda kas õpilane vastas õigesti või mitte.
Üldinfo
Kasutusala silt: esitlus, kontrolltöö
Veebiaadress: http://www.nearpod.com/
Kui tekib küsimusi seoses keskkonna kasutusega, siis need võib jätta kommentaaridesse.
Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar